PR SP. Z O.O.

Jak powiedział „Rynkowi Kolejowemu” poseł Wojciech Szarama (PiS), utworzenie przez władze województwa śląskiego spółki Koleje Śląskie jest przedsięwzięciem budzącym szereg wątpliwości. Zdaniem posła, lepszym rozwiązaniem byłoby dokończenie procesu reformy Przewozów Regionalnych.

- Utworzenie spółki Koleje Śląskie to przedsięwzięcie mogące budzić wątpliwości natury ekonomicznej i organizacyjnej. Jest oczywiste, że nowa spółka będzie konkurencją dla Przewozów Regionalnych – ocenił poseł Szarama.

Czytaj więcej

Rada nadzorcza spółki Przewozy Regionalne sp. z o.o. wszczyna postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu - dyrektora generalnego. Dotychczasowy prezes spółki, Tomasz Moraczewski zrezygnował ze stanowiska 27 maja w związku z powołaniem na stanowisko prezesa spółki Port Lotniczy Bydgoszcz.

 Fot. Hubert Wietrzyński Fot. Hubert Wietrzyński
Czytaj więcej
Źródło - Rynek Kolejowy

Na pomysłowy sposób promocji połączeń kolejowych wpadł Śląski Zakład Przewozów Regionalnych w Katowicach. Do wyboru pociągu zachęca podróżnych sam Stanisław Soyka. Spoty reklamowe są już emitowane na łamach lokalnych stacji telewizyjnych oraz rozgłośni radiowych.

 Fot. Hubert Wietrzyński Fot. Hubert Wietrzyński
Czytaj więcej

Jak podaje portal regionalny trójmiasto.pl, sejmik województwa pomorskiego powołał spółkę, która zajmie się budową wartej ponad 800 mln zł Kolei Metropolitalnej. Projekt może zostać zrealizowany najwcześniej w 2015 r.

 Fot. Hubert Wietrzyński Fot. Hubert Wietrzyński
Czytaj więcej

W 2009 roku przewieziono o 3,3% pasażerów mniej a wykonana praca przewozowa była o 7,7% mniejsza niż w roku poprzednim. Ostatni kwartał nie przyniósł odwrócenia tendencji spadkowej. W ostatnich trzech miesiącach roku 2009 odnotowano spadek liczby pasażerów ogółem o 5% oraz spadek pracy przewozowej o 7,9%. Przełożyło się to oczywiście na znaczące spadki w całym roku 2009 – wynika z danych Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Czytaj więcej
Źródło - Rzeczpospolita
 
Audytor PKP Przewozy Regionalne ponownie przełożył termin przekazania wyników kontroli - informuje "Rzeczpospolita".
Raport o stanie i przyszłości spółki, który miał być gotowy dwa tygodnie temu, zostanie przekazany najprawdopodobniej 29 maja. Prezes PKP PR, Jerzy Kriger podejrzewa, że opóźnienie świadczy, że coś jest na rzeczy.
Czytaj więcej
Źródło : PAP , wnp.pl
 
Do roku 2015 PKP Przewozy Regionalne dostaną dodatkowe 800 mln zł na zakup, modernizację i naprawę taboru kolejowego oraz pokrycie strat - zadecydował Sejm.
W latach 2009-2015 przychody Krajowego Funduszu Drogowego zostaną pomniejszone o 800 mln zł. Suma ta trafi na Fundusz Kolejowy, gromadzący pieniądze na przygotowanie i realizację inwestycji infrastrukturalnych na kolei i zasili budżet PKP PR kwotą 200 mln zł w tym roku; w kolejnych latach trafi tam po 100 mln zł.
Czytaj więcej
Ostre cięcia w administracji, decentralizacja, reforma systemu dystrybucji biletów, zmiana nieefektywnej organizacji pracy

Jerzy Kriger, nowy szef kolei regionalnych zapowiedział w Szczecinie rewolucyjną dla kolejarzy i pasażerów reformę.

Jerzy Kriger jest p.o. prezesa PKP Przewozy Regionalne od 7 kwietnia. Wcześniej pracował w wielkopolskim Urzędzie Marszałkowskim. Kiedy samorządy na początku roku przejęły od państwa kolej regionalną, Kriger został wytypowany na tego, który ma uczynić z kolejowej spółki nowoczesną firmę.

Czytaj więcej
Źródło - PAP,wnp.pl
 
PKP Przewozy Regionalne dostaną 800 mln złotych na zakup nowych pociągów. Rząd przyjął we wtorek stosowny projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie.
Pieniądze będą przekazane samorządom bezpośrednio z Funduszu Kolejowego, który zostanie zasilony kosztem Krajowego Funduszu Drogowego. Chodzi o sumę 800 mln zł rozłożoną na lata 2009-2015.
Czytaj więcej
Źródło : PAP
 
Samorząd woj. śląskiego, który od tego roku wraz z samorządami innych regionów jest udziałowcem spółki PKP Przewozy Regionalne, zamierza za ponad 186 mln zł kupić osiem nowych pociągów do obsługi regionalnych połączeń kolejowych.
Jak poinformował we wtorek Urząd Marszałkowski w Katowicach, zarząd województwa właśnie rozpisał przetarg na dostawę ośmiu elektrycznych zespołów trakcyjnych (EZT), które mają służyć pasażerom na regionalnych liniach.
Czytaj więcej

Województwo śląskie ogłosiło przetarg na dostawę 8 elektrycznych zespołów trakcyjnych do wykonywania przewozów regionalnych. Pociągi mają być jednoprzestrzenne, wieloczłonowe, na wspólnych wózkach. Zakres przetargu obejmuje także świadczenie usług serwisowych przez okres 3 lat.

Czytaj więcej
Źródło: PAP, 9 lutego 2009

Przedstawiciele wszystkich samorządów wojewódzkich oraz trzej reprezentanci pracowników znajdą się w składzie rady nadzorczej PKP Przewozy Regionalne - postanowili w poniedziałek w Poznaniu członkowie sekcji kolejowej Konwentu Marszałków Województw RP.

Czytaj więcej

Kolejarze z firmy PKP Przewozy Regionalne żądają od marszałków województw pakietu gwarancji pracowniczych (bardzo wygórowanych zresztą). Pasażerowie nie są gorsi! Kolej jest dla pasażerów i to oni powinni mieć większe prawa, a obecnie takich nie mają za wiele - do takich wniosków doszli twórcy strony kolej.wikidot.com, zainspirowani dyskusją Czytelników portalu "Rynku Kolejowego".

Czytaj więcej
Notatka ze spotkania
w sprawie zawarcia Umowy Społecznej dotyczącej zakresu gwarancji pracowniczych dla pracowników „PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o.
Warszawa, 23 grudnia 2008 r.
Czytaj więcej

Nowi członkowie Rady Nadzorczej PKP PR

Obradujące dziś walne zgromadzenia akcjonariuszy PKP PR powiększyło skład rady nadzorczej z 6 do 7 osób. Dwóch przedstawicieli pracowników w radzie pozostało na swoich stanowiskach. Pozostała czwórka, łącznie z przewodniczącą Marią Wasiak, złożyła z dniem dzisiejszym rezygnację. Na ich miejsce zostali powołani przedstawiciele województw.

Przedstawiamy nowych członków Rady Nadzorczej PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o. :

Czytaj więcej

Człowiek w moim wieku nie jest takim otępiałym starcem, jak sądzą niektórzy pracodawcy.

Dlaczego?

- Nikt nigdy tak mnie nie potraktował. W dniu Święta Kolejarza mieli wręczać medale zasłużonym dla PKP. Do mnie zadzwonił ktoś z kadr, że mam jechać do Warszawy do zarządu spółki Przewozy Regionalne. Ja pracowałam jako księgowa w Krakowie, w Małopolskim Zakładzie Przewozów Regionalnych, spółce-córce. Przed uroczystością miałam spotkać się z głównym prezesem. Nawet kazano mi ubrać się stosownie do okoliczności.

Czyli jechała pani po medal?

Czytaj więcej